Projekt April

zakończony w 2020.Q3

Przedmiotem Projektu APRIL było opracowanie Systemu Oświetleniowego (rodziny lamp) wyposażonych w moduły Adaptacyjnego Sterowanego Obecnością Zintegrowanego i Regulowanego System Oświetlenia. W projekcie zostanie opracowanych szereg kluczowych rozwiązań tworzących System, łącznie stanowiących o innowacji i oryginalności rozwiązania:

Czujnik obecności – zostanie opracowany bazujący na fotometrycznym półprzewodnikowym czujniku temperatury

Mieszanie światła dziennego – Z emitowanym oświetleniem będzie współpracował adaptacyjny układ współpracujący z czujnikiem poziomu oświetlenia (fotodetektorem – luksometrem), dzięki któremu będzie możliwy pomiar oświetlenia powierzchni roboczej. W przypadku pojawienia się i dopełnienia oświetlenia przez strumień światła dziennego (wpadającego przez okna, świetliki itp.) układ adaptacyjny będzie regulował (zapewniał mieszanie) światła dziennego ze światłem z lamp LED (moc z lamp będzie zmniejszana by zachować określony strumień światła na powierzchni roboczej), co zapewni oszczędność energii przy zachowaniu zadanych parametrów oświetlenia powierzchni roboczej. Taki system zagwarantuje duży komfort dla osób przebywających w pomieszczeniu, gdyż będzie następowała płynna regulacja natężenia oświetlania. Zapadający zmrok będzie kompensowany światłem sztucznym emitowanym przesz diody LED, celem jest zapewnienie wymaganego oświetlenia na płaszczyźnie pracy.

Sieć integrująca zestaw lamp – Poszczególne lampy w pomieszczeniu będą się komunikowały przez sieć tworzoną ad hoc podczas instalacji, następnie sieć będzie utrzymywana, informacja o natężeniu światła pod poszczególnymi oprawami będą przekazywany za pomocą „radia krótkiego” (np. ZIGBEE) do poszczególnych opraw, przekaz zawierał będzie informację o poziomie natężenia oświetlenia w punkcie pomiaru, co umożliwi na bieżąco korygować moc świecenia lampy

Zasilacz inteligentny – w zakresie sprawności układów istotnym parametrem jest moc pobierana w stanie standby lub w stanie, gdy nie jest potrzebna pełna moc oświetlenia np. w wyniku detekcji światła dziennego doświetlającego stanowisko pracy, gdy moc lampy jest ograniczana do 5% do 80%. Zostanie zaprojektowany zasilacz inteligentny, który w sytuacji zmniejszonego poboru prądu będzie także ograniczał własną energię pobieraną.

Kontakt

Biuro

ul. Zygmunta Vogla 8 (I. piętro)
02-963 Warszawa
office@larslighting.pl

Dane Rejestrowe

Lars Lighting sp. z o.o.
ul. Zygmunta Vogla 8
02­-963 Warszawa
NIP 5342502351

Oddział w Stanach Zjednoczonych

Lars Lighting LLC
804 Derby Course
Saint Charles, IL 60174
United States

Oddział w Szwajcarii

Lars Lighting Schweiz GmbH
Mühlegasse 18 / Gebäude K
6340 Baar